Każda z nas jest inna, każda z nas jest piękna.

Oto kilka wskazówek, jak wybrać odpowiednie ubrania, które poprawią sylwetkę i sprawią, że poczujesz się piękniejsza.
Nasi styliści zdefiniowali 5 głównych typów sylwetek wraz z krótką charakterystyką każdej z nich:

Sylwetka X lub 8 lub klepsydra, A lub piramida, V lub trójkąt, H lub prostokąt i O lub owal.

Sylwetka typu X lub osiem (jeśli masz okrąglejsze kształty), klepsydra:

 

Twoje ramiona są tej samej szerokości co biodra, a twoja talia wyraźnie zaznaczona. Twoje kształty są bardzo kobiece i pociągające, korzystaj z tego i podkreślaj wszystkie swoje atuty.

Unikaj zbyt obszernych, workowatych ubrań. Zakładaj kopertowe dekolty, paski w talii i dopasowane koszule w pasie. Z powodzeniem możesz nosić rozkloszowane i marszczone spódnice, które w razie potrzeby ukryją masywne uda. Unikaj spodni z obniżoną talią, które uwydatniają szerokie biodra i uda. W przypadku sukienek, wybieraj te z zaznaczoną talią i fasonem do kolan by podkreślić twoje doskonałe kształty.

 

Sylwetka typu A lub sylwetka typu piramida:


Twoje ramiona są raczej wąskie i ciało rozszerza się ku dołowi. Sylwetkę charakteryzuje niewielki biust i zdecydowanie szersze biodra niż ramiona. Twoje atuty to: kobiecość i zmysłowość.

Noś przedłużane góry lub tuniki z graficznymi motywami w kontrastowych, intensywnych kolorach. Wybieraj łódkowe, drapowane lub plisowane dekolty, ozdobione haftami, perłami lub sztrasami. Głównym celem jest skierowanie wzroku na górną część ciała i zrównoważenie proporcji sylwetki. Zakładaj proste spódnice i spodnie lub spodnie marszczone na dole, najlepiej z lejącej, zwiewnej tkaniny, która nada twoim ruchom gracji i elegancji. Unikaj plisowanych spódnic, wzorzystych dołów, fasonów z dużą ilością marszczeń, zakładek, haftów i falbanek, które dodatkowo będą podkreślać masywne biodra i uda.

 

Sylwetka typu V lub sylwetka typu trójkąt:

 

 

W przeciwieństwie do sylwetki typu piramida możesz z powodzeniem nosić ubrania podkreślające biodra i nogi. Na górze wybieraj zwiewne, lejące tkaniny, proste kroje i ciemne kolory. Okrągłe, kwadratowe lub asymetryczne dekolty są idealne dla ciebie.

Unikaj nadmiernie wyprofilowanych ramion, poduszek lub kurtek z wyraźnie zarysowanymi ramionami oraz topów na zbyt wąskich ramiączkach. Wybieraj spodnie z lekko obniżoną talią, spódnice z niewielkimi plisami lub falbankami. Uwaga, w przypadku sylwetki V należy unikać prostych spodni i legginsów. Wybieraj oryginalne wykończenia, rozcięcia po bokach lub jasne, intensywne kolory. Celem jest maksymalne podkreślenie bioder i zaznaczenie talii.

Sylwetka typu H lub sylwetka typu prostokąt:

 

Twoje ramiona i biodra mają tę samą szerokość, a talia jest bardzo słabo zarysowana. Wyzwanie polega na zaznaczeniu talii i uzyskaniu lepszych proporcji sylwetki.

Wybieraj zwiewne i lekkie tkaniny, okrągłe, zakładane i głębokie dekolty. Szeroki, delikatnie poluzowany pasek nada twojemu stylowi kobiecego i uwodzicielskiego charakteru. Z powodzeniem noś delikatnie rozkloszowane spódnice lub fasony w kształcie litery A o długości do kolan, ukośne, asymetryczne cięcia i spodnie typu rybaczki. Podsumowując, wybieraj wszystko, co może nadać sylwetce bardziej kobiecych kształtów.

 

Sylwetka typu O lub owal:

Dosyć wąskie ramiona i biodra, bardzo słabo zaznaczona talia. Sylwetka o pełnych kształtach i okrągłych ramionach.

Noś zwiewne i delikatne tkaniny, tuniki, długie koszule ... szersze u góry niż u dołu. Wybieraj modele z pionowymi cięciami, rękawy z bufkami lub marynarki z poduszkami, aby przywrócić sylwetce harmonię i równowagę. Unikaj błyszczących lub satynowych tkanin, które wychwytują światło i dają wrażenie objętości. Noś pionowe paski i drobne nadruki, które poprawią proporcje twojego ciała. Unikaj szerokich, poziomych pasków. Wybieraj legginsy, które wysmuklą sylwetkę, szerokie spodnie i spódnice z wysokim stanem, które będą podstawą twojej garderoby. Nawet jeśli ciemne kolory wysmuklają sylwetkę, nie ukrywaj się pod czarnymi ubraniami, wybieraj kolory, które rozświetlą twoją cerę i podkreślą twoją osobowość.

A teraz, spojrzyj w lustro i spróbuj określić swój typ sylwetki. Nie panikuj, nie ma idealnego ciała z wyjątkiem tego poddanego retuszom, które widzisz w reklamach! Kluczem do sukcesu jest znalezienie najlepszego sposobu, aby ukryć to czego nie lubisz i podkreślić swoje mocne strony, uwierz nam, wszyscy je mamy bez względu na wiek i typ sylwetki.